[REQ_ERR: 403] [KTrafficClient] Something is wrong. Enable debug mode to see the reason. Öğrenciler İçin Para Kazanmanın Yolları – 8market.info

Öğrenciler İçin Para Kazanmanın Yolları

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!

100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Para kazanmanın, özellikle de öğrenciyken para kazanmanın yüzlerce farklı yolu olduğunu defalarca anlattık ama insanlar bahaneler uydurarak harekete geçmeyi sürekli erteliyor: Buna ayıracak zamanım yok ya da nereden başlayacağımı bilmiyorum gibi.

Ben de bu bahanelerin bazılarını çürütmeye karar verdim ve öğrenciyken para kazanabilmeniz için 84 tane yöntem belirledim. Gerçekten de bu listede okuyacağınız her madde üzerinde oldukça düşünülmüş yöntemler. Bazılarını daha çok duymuş, bazılarıyla ise ilk defa karşılaşıyor olabilirsiniz.

Listeyi en kârlı işlerden çok fazla kâr elde edemeyeceğiniz işlere göre sıralamaya dikkat ettim ama burada okuyacağınız bütün maddelerin kendine göre artıları ve eksileri var.

 

Lise ve Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları:

a) Girişimcilik

Kendi hayatınızın patronu olmak çok güzel bir şeydir ve öğrenciler ya da yeni mezun olmuş kişiler için paha biçilemez bir gelir kapısıdır. Şimdi okuyacağınız yöntemlerin bu kategoride yer almasının sebebi kazancınızın isteğinizle sınırlandırılmış olmasıdır.

 

1. Blog ya da İnternet Sitesi Açmak

İnternetten para kazanmak istiyorsanız bir blog ya da internet sitesi açabilirsiniz. Her şeyi internet üzerinden ve oturduğunuz yerden yapacağınız bu meşgale sayesinde hatırı sayılı bir kazanç elde edebilirsiniz. Şu anda bu yazıyı okumanızı sağlayan Yeniisfikirleri.net sitesi de öğrenciyken açılmış bir internet sitesidir. Ve aylık ziyaretçi sayısı milyonları bulmaktadır.

İlk adımı atmak sanıldığı kadar zor değil. Yapmanız gereken şey bir domain satın almak ve  uygun fiyatlı bir web host planı oluşturmak. Dilerseniz başlangıç adımını hızlı atmak için profesyonel destek alabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: İnternette Kazanılan Paralara Seyirci Kalmayın! Bir Websitesine Sahip Olun!

 

​​2. Websiteleri İçin Serbest Zamanlı Yazı Yazmak

Serbest zamanlı yazılar yazmak para kazanmanın en kolay yollarından biridir.

Blogların dışında pek çok şirket de artık içerik üretmekten, teknoloji içerikli yazılar yazmaya ve broşürler oluşturmaya kadar farklı birçok alanda yazarlardan yardım istiyor. Şirketler için yazı yazmak istiyorsanız serbest zamanlı işleri görebileceğiniz Fiverr, Bionluk gibi sitelere göz atabilirsiniz.

Şu aralar yaygın olan bir iş de redaktörlük. Bloglar, internet siteleri ve yazarlar için redaktörlük yapabilirsiniz.

3. Sanal Asistanlık

İnternet üzerinden para kazanmanın bir başka yolu da sanal asistanlık yapmaktır. Pek çok şirket, normalde asistanların yaptığı maillere cevap vermek, günlük görevlerin yerine getirilmesi gibi işler için artık dışarıdan insanlarla çalışıyor. İnternet üzerinden iş yapmak istiyorsanız sanal asistanlık yapmayı düşünebilir ve harçlığınızı çıkaracak kadar para kazanabilirsiniz.

 

4. İnternet Üzerinden Tasarım Yapmak

 

Bir sanatçıysanız ve grafik tasarımıyla ilgileniyorsanız internet siteleri ve şirketler için tasarımlar yapabilirsiniz. Reklamlar için küçük grafikler hazırlayabilir ya da internet sitelerini baştan tasarlayabilirsiniz. İşe koyulmak için 99Designs gibi siteleri ziyaret edebilirsiniz. Burada tasarım yarışmalarına katılabilir ve birinci olduğunuz takdirde para kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Grafik Tasarımcı Nasıl Olunur?

 

​​​​5. YouTuber Olmak

Video çekme konusunda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız YouTube sizin için uygun bir mecra olabilir. Videolarınızda çıkan reklam başına para kazanabilirsiniz. Böylece ne kadar çok insan videolarınızı izlerse o kadar çok para kazanma şansınız olur. YouTuber’ların her 1000 izlenme başına yaklaşık 2-3 TL kazandığı düşünülüyor.

Mutlaka okuyun: Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

6. Kendi Tişörtlerinizi Tasarlamak

Tasarım yeteneğinizle para kazanmanın bir başka yolu da tişört tasarlamak ve onları internette satmaktır. Bu yöntemin en güzel yanı tişörtlerin basit resimlerden çok daha fazlası olmasıdır. Bazen üzerine yazdığınız güzel sözler de alıcıları etkileyebilir.

 

7. Deşifre Yapmak

Parmaklarınızı hızlı bir şekilde kullanabiliyor, dinleyerek ve klavyede yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız deşifre yapmak aradığınız iş olabilir. Farklı birçok sektörde ses kayıtlarını deşifre ederek yazıya dökecek eleman arayışı bulunuyor. Örneğin, podcast sahipleri her bölümü gönderi olarak da paylaşmak için bunları yazıya dökecek kişilerle çalışmayı çok seviyor.

8. Uygulama Geliştirmek

 

Programlama konusunda yetenekliyseniz iPhone ya da Android uygulamaları geliştirip App Store’da satabilirsiniz. Pek çok insan hem oyun hem de telefon uygulamaları geliştirerek büyük başarı elde ediyor. Bu işin püf noktası karşılanmayan bir ihtiyacı tespit etmek ve oraya yönelmektir.

Mutlaka okuyun: Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak

 

9. Kaligrafi Dünyasına Adım Atmak

Kaligrafi sanatında iyi olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Ürettiğiniz eserleri Etsy gibi sitelerde iyi bir fiyata satabilirsiniz. Pek çok insan davetiyelerini süsleyecek ya da özel günlerde süsleme olarak kullanılacak eserler üretecek kişilerle çalışmak istiyor.

 

10. İnternet Üzerinden Ders Vermek

İyi bir öğretmen misiniz? Başkalarına aktarabileceğiniz ya da insanların hayatında fark yaratabilecek bir bilgi birikiminiz mi var? Bu konu üzerine yoğunlaşıp bir kurs hazırlayabilir ve internette pazarlayabilirsiniz. Udemy gibi siteler, insanların online kurslar hazırlamasını ve bu platform aracılığıyla hedef kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Aklınıza gelebilecek her konuda bir kurs bulunuyor, bu yüzden aklınıza değişik bir konu geldiğinde tutmaz diye kestirip atmayın, bir şans verin.

Mutlaka okuyun: Milyar Dolarlık İlk Türk İnternet Şirketi Udemy’nin Kurucusu Eren Bali ve Hikayesi

Subscribe to our newslatter

[contact-form-7 id=”434″ title=”Mark Info TR”]

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *